tel. 02/ 4848 4060

e-mail. info@solidbau.sk

sadrokartony < rekonstrukcie <

Rekonštrukcie

Sádrokartóny plnia v dnešnej dobe mnoho funkcií. Nielen na tradičné priečky, podhľady, rôzne poličky, predely, zásteny, stropné podhľady, rôzne tvarované znížené stropy a zateplenia striech. Stále častejšie sa využívajú ako náhrada klasických vnútorných omietok. Hlavná výhoda je hlavne v úspore času. Kedže sa jedná o suchý proces je možné sa ihneď po ukončení prác stahovať bez nutnosti čakat na vyschnutie ako je to pri klasických omietkach (o pachoch nehovoriac).

Takisto dobre poslúžia pri dodatočnom zateplovaní stropov, či podláh (napr pri studených podlahách zateplíte z pivnice) či dozateplení podkrovia, kedže otázka nákladov na kúrenie je dnes stále častejšia.

Najmä v namáhaných priestoroch ako sú kúpeľne, bazény, sauny či zimné záhrady urobia nenahradieľnú službu sadrokartóny špeciálne vyrobené do takýchto prostredí.

V neposlednom rade je to aj ich relatívne ľahká demontáž či prípadne posuny napr pri potrebe dodatočného rozdelenia priestorov (narodenie ďaľšieho dieťaťa, …).

Mnoho ľudí si ale neuvedomuje 2 dôležité vlastnosti sádrokartónu. Pri kombinácii s izoláciou minerálnou vlnou dosahujeomnoho lepšie zvukoizolačné vlastnosti ako klasická priečka rovnakej hrúbky a navyše je nehorľavá.

Sádrokartonové konštrukcie

 

do 500m²

500-1000m²

Nad 1000m²

Sádrokartonová priečka hr.100mm, bez izolácie, konečná povrchová úprava sádrovanie

21,08 €

20,02€  

18,97 €  

Sádrokartónový závesny podhľad Rigips 2xRB 12,5mm, bez izolácie,konečná povrchová úprava sádrovanie

18,99 €

18,04 €  

17,09 €  

Referencie